Stacja Kontroli Pojazdów czynna od 7:00 do godziny 15:00-tej . Zapraszamy!!!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Warsztaty zawodoznawcze

Warsztaty zawodoznawcze

W dniu 18.01.2023r. uczniowie klasy IV T5 m/f wraz z opiekunami panią Martą Krutina i panią Małgorzatą Cholewińską wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy , Centrum Kształcenia Ustawicznego, Centrum Rozwoju Lokalnego.

Uczniowie nabyli wiedzę z zakresu zakładania działalności gospodarczej, możliwości pozyskiwania środków unijnych i środków z budżetu państwa na otwarcie własnej firmy prowadzonych przez przedstawicieli Centrum Rozwoju Lokalnego pana Łukasza Kota i Marcina Sztabe. W ramach warsztatów odbyło się również spotkanie z doradca zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy - panią Lidią Żak. Celem doradztwa zawodowego było przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat rynku pracy i systemu edukacji.

Uczniowie również zostali zapoznani z możliwościami kształcenia się w różnych zawodach oraz perspektywami pracy związanej z opieką medyczną, opieką nad dziećmi , florystyką, gastronomią jak również skorzystali z możliwość obejrzenia pracowni zawodowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Uczestnictwo w zajęciach przybliżyło młodzieży charakter i specyfikę zawodów występujących w ich najbliższym otoczeniu. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów wpłynęły na wykształcenie pozytywnych postaw wobec pracy zawodowej, ponadto ułatwiają trafne planowanie swojej przyszłości.

Data dodania: 2023-01-18 20:30:00
Data edycji: 2023-01-19 17:43:17
Ilość wyświetleń: 164

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook