Stacja Kontroli Pojazdów czynna od 7:00 do godziny 15:00-tej . Zapraszamy!!!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

“ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ”

“ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ”

W czwartek 29.09.2022r. w Opatowie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie Dominika Büttner, Oliwier Dębicki , Patryk Brodawka wraz z opiekunami panią Marta Krutina i panem Rafałem Maciągiem uczestniczyli w spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym z cyklu “ŚWIĘTOKRZYSKIE – TU SIĘ UCZĘ, TU PRACUJĘ”.

Konferencja zorganizowana została przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach z inicjatywy wicemarszałek Renaty Janik .

Młodzież miała możliwość dowiedzieć się jakie kwalifikacje mogą być przepustką do pewnego i stabilnego zatrudnienia. Uczniowie otrzymali istotne informacje, pomocne w zaplanowaniu dalszej ścieżki nauki i kariery, z wykorzystaniem potencjału oferowanego przez region świętokrzyski. Eksperci zaprezentowali m.in. szanse, jakie oferuje program „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027” oraz ofertę edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej – największej, publicznej uczelni technicznej w regionie, kształcącej kadry na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy.

W dyskusji młodzież miała okazję wyrażenia własnych poglądów i oczekiwań, które zostały ujęte w badaniu ankietowym, z którego raport przygotuje ośrodek badawczy „Dobra Opinia”.

Data dodania: 2022-09-30 12:47:20
Data edycji: 2022-10-03 17:42:50
Ilość wyświetleń: 559

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook