UWAGA! OBOWIĄZUJE NOWY ADRES e-mail: sekretariat@ckziuostrowiec.pl Stacja Kontroli Pojazdów czynna od 7:00 do 15:00-tej. Zapraszamy!!!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Portugalia czeka na uczniów Samochodówki

Praktyki zawodowe są ważnym elementem edukacji w technikum. Nabycie umiejętności praktycznych cieszyć będzie tym bardziej jeżeli towarzyszyć temu będzie zwiedzanie Europy. W maju i czerwcu 2022 grupa uczniów z klas III technikum w CKZiU w Ostrowcu Św. odbędzie praktykę w Portugalii. Praktyka w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe - "Praktyki zawodowe w Portugalii - gwarancją lepszej pracy operatorów CNC, mechaników i fryzjerek". Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczniowie otrzymają certyfikat Europass potwierdzający  zdobycie wiedzy i doświadczenia podczas mobilności, które są uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Na praktykę zawodową do Bragi pojedzie grupa 24 uczniów w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i technik usług fryzjerskich. Jednak tymczasem przygotowują się oni do pobytu w Portugalii pod względem zawodowym, kulturowym, językowym. Nie zabrakło także warsztatów psychologicznych. W obszarze przygotowania i rozwoju zawodowego uczniowie odbyli szkolenie praktyczne. Tematyka zajęć w zawodzie technik pojazdów samochodowych obejmowała obszary z zakresu diagnozy pojazdów samochodowych w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska w koneksji do nowych rozwiązań konstrukcyjnych samochodów.  Natomiast przyszli technicy mechanicy szkolili się w zakresie opracowania procesu technologicznego obróbki. Pracowali na obrabiarkach CNC i konwencjonalnych. Uczennice kształcące się w zawodzie technik fryzjer wykonywały ćwiczenia z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych i zasad postępowania z włosami dodanymi oraz metod i technik doczepiania włosów oraz ich strzyżenia.

Nie zabrakło także szkolenia kulturowego i językowego. Wyszliśmy z założenia, że należy przygotować się wszechstronnie do podróży. Znajomość języka, historii, symboli kultury portugalskiej na pewno będzie mile widziana przez naszych gospodarzy w Bradze. Uczniowie poznali zabytki, charakter i specyfikę tego miasta i okolicy.  Szczególnie w pamięci pozostała muzyka fado, odzwierciedlająca los Portugalczyków. 

Powodzenia w realizacji praktyk zawodowych w Portugalii.Data dodania: 2022-05-16 16:32:37
Data edycji: 2022-05-16 16:37:01
Ilość wyświetleń: 345

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej