Stacja Kontroli Pojazdów czynna od 7:00 do 15:00-tej. Zapraszamy!!!Uwaga! W czasie wakacji w dniach od 24.06 do 5.07. 2024r oraz od 15.08 do 31.08 2024r stacja nieczynna. W pozostałe dni wakacyjne zapraszamy od 7:00 do 12:00.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ostrowiecka Karta Komunikacyjna

Ostrowiecka Karta Komunikacyjna

W związku z realizacją projektu „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”, Gmina Ostrowiec wraz z MZK Sp. z o.o., rozpoczęła proces wydawania tzw. Ostrowieckiej Karty Komunikacyjnej (OKK).

OKK jest ofertą usług oraz ulg komunikacyjnych dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Podstawową funkcją karty OKK jest to, że daje prawo do ulgi samorządowej OKK dla Pasażerów, którzy są mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, Kunowa, Bodzechowa i Ćmielowa. Dla każdego posiadacza karty w Ostrowcu Świętokrzyskim bilet jednorazowy z kartą OKK po 28 lutego br. nadal będzie kosztował 1,50 zł. MZK nie będzie prowadzić już sprzedaży dotychczasowych „legitymacji” miesięcznych. Jeśli korzystamy z biletów okresowych, należy wyrobić kartę OKK. Pomimo wprowadzenia nowego narzędzia jakim jest OKK, MZK Sp. z o.o. nadal będzie prowadzić sprzedaż biletów okresowych przez aplikację zbiletem.pl, jednak jej zasięg ograniczony jest wyłącznie do strefy biletowej na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Karta OKK jest więc elektroniczną portmonetką, którą możemy doładować środkami pieniężnymi, za które opłacimy przejazd autobusem przykładając kartę do kasownika. Doładowania możemy realizować po utworzeniu indywidulanego konta pasażera na stronie https://okk.mzkostrowiec.pl. Karta OKK zastępuje dokumenty uprawniające do ulg samorządowych i ustawowych, jest spersonalizowanym dokumentem, na którym zapisane są dane osobowe wraz ze zdjęciem posiadacza.

Pragniemy aby jak największa liczba uczniów CKZiU do końca lutego br. stała się posiadaczami karty OKK i w związku z prośbą MZK Sp. z o.o. o wsparcie w procesie wydawania kart OKK. Informujemy, że w sekretariacie szkoły CKZiU do 17 lutego będzie można złożyć wniosek o wydanie karty OKK dla uczniów. Po zebraniu wniosków przez pracowników MZK Sp. z o.o. karty zostaną wyprodukowane i dostarczone do szkoły oraz wydane uczniom. Po otrzymaniu karty, posiadacz będzie mógł doładować kartę przez wspomnianą wyżej aplikację lub w jednym z Punktów Personalizacji OKK tj;

 

 

Do dnia 17 lutego można składać wnioski w sekretariacie CKZiU.

 

Druk wniosku o wydanie karty OKK jest dostępny również w sekretariacie CKZiU.

 

 

 

Przydatne linki. Dodatkowe informacje na temat OKK oraz najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie MZK:

 

http://mzkostrowiec.pl/2023/01/02/zasady-dzialania-ostrowieckiej-karty-komunikacyjnej/

 

http://mzkostrowiec.pl/2023/01/04/karta-okk-najczesciej-zadawane-pytania/

 

http://mzkostrowiec.pl/2023/01/20/portal-okk-mzkostrowiec-pl-juz-w-pelni-funkcjonalny/

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kamil Stelmasik tel. 517 480 671 | kstelmasik@mzkostrowiec.pl

 

Data dodania: 2023-01-26 20:59:06
Data edycji: 2023-01-26 21:09:19
Ilość wyświetleń: 461

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej