Wizyta w gabinecie kosmetycznym

  

W dniu 24 października 2018r., uczennice z naszej szkoły z kl.III T4f/p i II fr razem z opiekunem odwiedziły gabinet kosmetyczny dyplomowanej kosmetyczki -Anny Ciepieli.
Tematem przewodnim spotkania było „Leczenie i pielęgnacja cery trądzikowej i mieszanej”. Pani A.Ciepiela w fachowy i bardzo przystępny sposób omówiła pielęgnację skóry głowy z problemami dermatologicznymi, oraz cery mieszanej i trądzikowej. Zaprezentowała aparaty przy pomocy których wykonuje zabiegi w swoim gabinecie i omówiła zakres ich działania. Przedstawiła zalety zabiegów mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego. Niektóre z dziewcząt miały okazję poznać ich działanie „ na własnej skórze” w dosłownym znaczeniu tego słowa. Uczennice zadawały pytania i otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi dotyczące wykonywania zawodu kosmetyczki . Dowiedziały się, że po ukończeniu naszej szkoły mogłyby dalej kształcić się i zdobyć ten zawód. Szczególnie zainteresowało to uczennice technikum. Na koniec spotkania pani A.Ciepiela omówiła zagrożenia związane z pracą w tym zawodzie, alergiami i chorobami zawodowymi.

Joanna Serafin, Olga Kot