Salon Fryzjerski

  Salon Fryzjerski przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. kształci uczniów w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich.
Pracownia wyposażona jest w 24 stanowiska pracy oraz dwa stanowiska do mycia i masażu głowy. Poza indywidualnymi przyborami i narzędziami fryzjerskimi przy każdym stanowisku, uczniowie mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt wspomagający zabiegi fryzjerskie: nawilżacz parowy i infrazon, hełmowe suszarki na statywie, aparat do przedłużania i zagęszczania włosów oraz narzędzia do modelowania włosów (lokówki, karbownice, prostownice).
Dzięki nowoczesnej bazie dydaktycznej do praktycznej nauki zawodu salon spełnia standardy Ośrodka Egzaminacyjnego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Przeprowadzana jest w nim praktyczna część egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. W naszym ośrodku wyżej wymienione egzaminy zdają również uczniowie z innych szkół naszego województwa.

 

Nasza działalność:

 

  • Zabawa choinkowa w ODK

W dniu 19.02.2020 roku uczennice z klas I elf/pp i II tmf wraz z opiekunami; J.Serafin,B.Lidwa i K.Przednowek uczestniczyły w zabawie karnawałowej w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej w Ostrowcu. Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych. Młodzież z CKZiU urozmaiciła wspólną zabawę pokazem strojów karnawałowych oraz wykonywaniem fryzur uczestnikom zabawy.Było wesoło i kolorowo. Nasze uczennice kolejny raz stanęły na wysokości zadania wykazując się umiejętnościami fryzjerskimi i empatią.

fryzkarnawal1 fryzkarnawal5

fryzkarnawal fryzkarnawal2

 fryz1 fryz2

 

 

 

 

  • Praca semestralna uczennic z klasy  IV fryzjer grudzień 2019r

  • Zadaniem uczennic było zaprojektowanie wizerunku kobiety,fryzury,ubioru w wybranym stylu przy użyciu różnorodnych materiałów . Uczennice Marta Bystroń,Kamila Dwojak,Katarzyna Sekuła wykazały się kreatywnością wyczuciem estetyki i pomysłowością. Praca wykonana przez uczennice ozdobi pracownię fryzjerską warsztatów szkolnych.  

fry prace

  • Stawiamy na kreatywność!!!!

7 maja w ramach zajęć rozwijających kreatywność, w pracowni warsztatów szkolnych odbyło się szkolenie dla wszystkich uczniów klas fryzjerskich szkoły branżowej i zasadniczej szkoły zawodowej. Tematem szkolenia było zagęszczanie i przedłużanie włosów przy użyciu aparatu na ultradźwięki. Uczniowie, zgodnie z zasadami prawidłowego rozmieszczania pasemek uczyli się je doczepiać do porostu. Do ćwiczeń wykorzystywali tzw. ''doczepy'' z włosów naturalnych z końcówką keratynową. 

zuzia1.jpg2   zuzia.jpg2

Zajęcia przeprowadziła Joanna Serafin.

  • Wizyta przedszkolaków w salonie fryzjerskim

W ramach preorientacji zawodowej  w dniu 26.03.2019 w pracowni fryzjerskiej  odbyły się warsztaty  zawodowe  zorganizowane dla dzieci  z Przedszkola Publicznego nr 11 im.M.Kownackiej. Na zajeciach dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy fryzjera-stylisty. Miały możliwość wykonywania fryzur, stylizacji lakierem koloryzującym i upinania warkoczy. Stylizację fryzur wykonywały uczennice klasy I t4fr,II t4fr,IIfr pod opieką nauczycieli: Katarzyny Przednowek, Joanny Serafin, Beaty Lidwy. Na zakończenie spotkania została wykonana sesja zdjeciowa.

 

 

 

  • Integracja młodzieży

 

Dnia 20.03.2019r. na zajęciach praktycznych w pracowni fryzjerskiej gościliśmy młodzież z  Zespołu Szkół Specjalnych. Uczniowie szkoły mieli możliwość przejść wiosenną metamorfozę, korzystali z usług fryzjerskich układania, modelowania i strzyżenia włosów.Fryzury zostały wykonane z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Wiosenne metamorfozy przeprowadziły uczennice klas fryzjerskich llT4m/f, llf, lllT4m/f pod opieką nauczycieli: K.Przednowek, B.Lidwy, J.Serafin.

sdzd2 SDZD 

sdzd5 sdzd6

  

 

 

  • Podczas zajęc praktycznych rozwijamy kreatywność!

 

 

    

   ewa  ewa2

 

5 marca 2019r, będąc na zajęciach praktycznych uczennice klasy  pierwszej fryzjerskiej  wykonując swoje zadania dosłownie "puściły wodze fantazji''.Temat lekcji okazał się bardzo ciekawy i inspirujący dla uczennic. Fryzury awangardowe w ich wykonaniu tak się spodobały, że nauczycielka prowadząca zajęcia Pani J.Serafin postanowiła je uwiecznić na zdjęciach. Uczennice na przemian wykonywały fryzury, oraz jako modelki chętnie poddawały się zabiegom układania fryzur. Należy zaznaczyć ,że to pierwszy rok nauki przyszłych fryzjerek. Pochwały udzieliła także wychowawczyni klasy -Pani J.Skrzypczak.

  • Dbamy o fryzury podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy Przystań w Ostrowcu Św.

 

 

 

Dnia 13.02.2019r. uczennice klas fryzjerskich CKZiU odwiedziły podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Przystań w Ostrowcu Św. Przyszłe fryzjerki przy okazji świadczenia darmowych usług  fryzjerskich wprawiały się w rzemiośle. Każda taka akcja charytatywna przynosi korzyści obu stronom. Podopieczni placówki zyskali nowe fryzury a nasze uczennice wręcz pękały z dumy, że mogły komuś pomóc wykonując swoją pracę najlepiej jak potrafiły. W akcji charytatywnej uczestniczyły: W.Kęska, A.Wierzbińska, P.Machel, K.Wolska z kl.ll fr. oraz: M.Kasprzyk, K.Głąb, K.Wolska, K.Smorąk, D.Czerwińska oraz P.Grzeszczak z kl.lll T4f. Organizatorami i opiekunami grupy były nauczycielki praktycznej nauki zawodu panie: J.Serafin, B.Lidwa i K.Przednowek.

 

Zabawa karnawałowa

 

 

 

 

333

Metamorfozy wykonane przez uczennice klasy IV T4 fryzjer ,,Wiosna, lato, jesień, zima” pobierz

 

II Ogólnopolski Konkurs Fryzur Historycznych  „Fryzjerska Odyseja” pt. „Król, dama, walet…

 

IMG 20171115 133344  20171115 115109 1

20171124 075159 20171124 075212 1 20171124 075121

 

 

II Ogólnopolski Konkurs Fryzur Historycznych  „Fryzjerska Odyseja” pt. „Król, dama, walet…” miał formę dwuetapową. Jego celem było wzbogacenie i poszerzenie wiedzy o kulturze, obyczajach i modzie dawnych epok oraz ukazanie ich wpływu na świat współczesnej mody i kultury. W imprezie uczestniczyło 18 uczniów ze szkół fryzjerskich
z całej Polski. Udział w nim reprezentantek „Samochodówki” zakończył się sukcesem. 

 

Żaneta Surowiec – uczennica klasy IV technikum usług fryzjerskich w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego za fryzurę „Romantyczna Telimena” otrzymała I wyróżnienie. Dostała również wyróżnienie specjalne - voucher na szkolenie z koloryzacji marki Artego, który ufundowała sieć sklepów fryzjerskich Fale, Loki, Koki, partnera w nauce zawodu.

 

Natalia Wróblewska – uczennica klasy III fryzjer za fryzurę inspirowaną postacią Scarlett O'Hary, bohaterki bestsellerowej powieści Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem” otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez marki Filip Galas, Chantal i Fale, Loki, Koki.

 

Finał konkursu odbył się 15 listopada w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie. Prace zawodników, pomysłowość i ostateczny efekt oceniło jury w składzie: przewodniczący -
p. Filip Galas (twórca marki Filip Galas)  oraz członkowie: p. Zuzanna Sumirska (autorka podręczników do nauki przedmiotów zawodowych  reprezentująca Wydawnictwo Suzi),
p. Agnieszka Trybulec (przedstawicielka marki Chantal i PROSALON), p. Beata Laprus (przedstawicielka marki Artègo), p. Bożena Kamińska – Szuwar (przedstawicielka marki Bogadar).

 

Na konkurs trzeba było przygotować szkic i krótką pracę pisemną na temat inspiracji fryzury, którą zamierzało się wykonać podczas etapu praktycznego. Ja zaprojektowane przez siebie uczesanie nazwałam „Romantyczna Telimena”, ponieważ inspiracją dla stworzonej przeze mnie stylizacji konkursowej była postać Telimeny z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza – wyjaśniła zasady współzawodnictwa adeptów sztuki fryzjerskiej Żaneta.

 

Ubiór, makijaż oraz fryzura modelki musiała stanowić harmonijną całość, zgodną z tematem konkursu oraz epoką historyczną w nim ujętą.

 

Żaneta Surowiec w stworzonej stylizacji połączyła tradycję z nowoczesnością: wiernie odtworzony strój bohaterki „Pana Tadeusza” ( pozyskany przez szkołę dzięki współpracy
z MCK i p. Ewą Storzysz) zderzyła ze współczesnymi trendami w zakresie stylizacji fryzur. W roli czarującej i uwodzicielskiej Telimeny wystąpiła Aleksandra Madejska z klasy IV technikum usług fryzjerskich. Uczennice do konkursu przygotowały p. Beata Lidwa,
p. Katarzyna Przednowek.

 

Fryzura inspirowana postacią Scarlett O'Hary wykonana przez Natalię Wróblewską została doceniona przez jury za nowoczesność zastosowanych rozwiązań oraz walory artystyczne
i estetyczne. W roli bohaterki „Przeminęło z wiatrem” wystąpiła Klaudia Jarosz z klasy IV technik usług fryzjerskich. Uczennice do konkursu przygotowały p. Żaneta Pajda i p. Joanna Serafin.

 

Dumy ze swoich uczniów nie krył dyrektor szkoły Marcin Sitarz - fryzjer to  zawód, który wymaga nie tylko doskonałej znajomości rzemiosła, ale też i fantazji. Dla młodych adeptów fryzjerstwa konkurs jest szansą sprawdzenia swoich możliwości w praktyce pod okiem fachowców, ale też okazją podpatrzenia koleżanek i kolegów z innych szkół. Uczennicom należą się gratulacje za zaangażowanie w przygotowania konkursowe, za odwagę do wzięcia udziału i podjęcia trudnej próby sprawdzenia się w rywalizacji.

 

 

Hair Forum Poland 21-22 października 2017 Warszawa.

Międzynarodowe Targi i Kongres Branży Fryzjerskiej.

  

 

4  2

 

 

W dniu 22 października uczniowie klas fryzjerskich CKZiU uczestniczyli w wycieczce do Warszawy na Międzynarodowe Targi i Kongres Branży Fryzjerskiej. 
    W tym roku Targi Forum Poland zorganizowano w nowej formule, która odkryła przed uczestnikami nowe możliwości. Na scenie głównej zaprezentowano program pt "Master Class" - pokazy polskich i zagranicznych artystów fryzjerów. Na scenie kongresowej - znani wykładowcy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w programie szkoleniowym. W strefie ucznia odbywały się konkursy i pokazy fryzjerskie. Młodzież naszej szkoły zwiedzała stoiska wystawiennicze, poznając najnowsze trendy w świecie fryzjerskim. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki praktycznej nauki zawodu Warsztatów Szkolnych CKZiU

 

Dnia 8.06.2017 w pracowni fryzjerskiej został zorganizowany przez Katarzynę Przednowek, Beatę Lidwe i Joannę Serafin: Pokaz stylizacji komunijnych i ślubnych z sesją zdjęciową.

Współorganizatorzy pokazu: Z. Sosnowska, Ż. Pajda

20170608 130135 20170608 130214

20170608 130405 20170608 130459

 

 

                                      Konkurs Fryzjerski Kielce 17 maja 2017

 Temat konkursu: Upięcia Ślubne na rok 2017

Opiekunowie: Beata Lidwa, Katarzyna Przednowek

 adrian zaneta

 20170517 102924 20170517 104549

20170517 104554  20170517 105101

20170517 111010

20170517 111037

 

Dni otwarte 2017r

 

Konkursy

 

Konkurs „Lata 20, lata 30”.