Warsztaty w teatrze w Radomiu

19 lutego 2019 r. uczennice klasy III technik usług fryzjerskich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w profesjonalnej pracowni - charakteryzatorni w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Warsztaty zostały przeprowadzone w związku z realizacją innowacji pedagogicznej „Kreowanie wizerunku artystycznego aktora”. Warsztaty poprowadziły charakteryzatorki Pani Bogumiła Ciecieląg i Pani Maria Opozda. Uczennice mogły zobaczyć wykonanie przed przedstawieniem profesjonalnej charakteryzacji aktorów, których mogły podziwiać na scenie teatru. Na wycieczkę do teatru, aby móc podziwiać ciekawą sztukę, wybrali się również uczniowie i uczennice klas IIIt4a i II fryzjer Szkoły Branżowej I Stopnia. Z wielkim zainteresowaniem młodzież naszej szkoły obejrzała przedstawienie pt. „Jestem”, spektakl o wymiarze edukacyjnym, poruszającą opowieść o trudnym okresie dojrzewania. Główna bohaterka Joanna, wrażliwa, utalentowana dziewczyna, która wkraczając w dorosłość, niespodziewanie dla samej siebie ląduje na niebezpiecznym wirażu. Dramatyczna historia dziewczyny to rzecz o tym, jak łatwo popełnić błąd i jak wielką cenę trzeba za to zapłacić. Przedstawienie wywarło na wszystkich oglądających duże wrażenie. Młodzież wystawiła sztuce wyśmienitą recenzję. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ponownie chętnie wybiorą się do Teatru Powszechnego w Radomiu.

Wyniki rekrutacji projektu "Staż- Praca -Kariera!" - Włochy

Lista uczestników projektu "Staż- Praca -Kariera!" - Włochy pobierz

Wyniki rekrutacji projektu "Staż- Praca -Kariera!" - Węgry

Lista uczestników Węgry. pobierz

Lista rezerwowa uczestników Węgry. pobierz

Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej - projekt "Staż-Praca-Kariera!" Mediolan

Ogłoszenie dla uczniów  klas II Technik Usług Fryzjerskich i Technik Mechanik pobierz

TARGI EDUKACJI I PRACY

26 lutego w naszej szkole odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach. Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, studentów oraz osób poszukujących pracy.

Celem przedsięwzięcia było promowanie szkolnictwa zawodowego, ułatwienie osobom zainteresowanym bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, którzy przedstawiali aktualne oferty, wymagania, warunki i korzyści wynikające z zatrudnienia.

Osoby biorące udział w Targach mogły skorzystać z konsultacji z pośrednikami pracy i doradcami zawodowymi, poznać zapotrzebowanie i tendencje na rynku pracy,  a także uzyskać wsparcie informacyjne w zakresie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

W Targach uczestniczyło ok. 30 wystawców, którzy mieli do zaoferowania ponad 150 ofert pracy.

Podczas odbywających się Tragów Edukacji i Pracy promowaliśmy również naszą szkołę zawodową. Zapoznaliśmy z ofertą edukacyjną prawie 500 uczniów 8 klas szkół podstawowych i 3 klas gimnazjów z powiatu ostrowieckiego.

Serdecznie dziękujemy za współpracę p. Lidii Żak oraz p. Magdalenie Stefankiewicz z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ostrowcu Św.

 

nasze stoisko     swietlica

targi pracy     włosy

paznokcie     frezarki