Informacja na temat strajku nauczycieli

W związku z Ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, informujemy, że od dnia 8 kwietnia 2019r. do odwołania w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim planowany jest strajk pracowników.
W związku z powyższym, prawdopodobnie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie odbędą się w dniach od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania. W przypadku zmiany decyzji, informacja zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

ÓSMOKLASISTO! GIMNAZJALISTO!

 

PRZYJDŹ I ZOBACZ!

 

U NAS BĘDZIE SIĘ DZIAĆ!

 

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

 

17 maja 2019 roku, w godz.: 9.00 – 12.00

 

  • dla młodzieży - warsztaty zawodowe,
  • dla rodziców - pokaz pracowni i wyposażenia oraz darmowy wiosenny przegląd sprawności pojazdu.

 

"Dzień Otwarty Politechniki Świętokrzyskiej"

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zaprasza nauczycieli i uczniow do udziału w akcji promocyjnej pn. "Dzień Otwarty Politechniki Świetokrzyskiej", która odbędzie się 11 kwietnia br. w godzinach 9:00-15:00. Wydarzenie objął patronatem Świętokrzyski Kurator Oświaty!

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie https://tu.kielce.pl/

Wspieramy w potrzebie

W odpowiedzi na apel rodziców chorego Oskarka, nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej, by pomóc małemu chłopcu. Oskar Kubicki ma 5 lat i mieszka w Chmielowie. Zdiagnozowano u niego glejaka pnia mózgu. Jest to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów. Leczenia podjęła się klinika w Zurichu. Koszty leczenia chłopca szacowane są na 700 tys. złotych i nie są refundowane przez NFZ. Na początku lekarze muszą przeprowadzić konsultacje i zrobić biopsję.                

Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Kołem PCK zorganizowali „Kiermasz Pyszności dla Oskarka”, by wspomóc chłopca w walce z chorobą. Młodzież naszej szkoły nie jest obojętna na problemy innych ludzi, dlatego tak licznie włączyła się w to przedsięwzięcie. Wszystkie wypieki, gofry i tosty przygotowały i sprzedawały w czasie przerw międzylekcyjnych zaangażowane w akcję uczennice, za co należą się im wielkie i gorące podziękowania. Cel był szczytny, każdy chciał wesprzeć chorego chłopca, dlatego zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie.  Suma uzyskanych pieniędzy ze sprzedaży wypieków wyniosła1489,23 zł.  Kwota została wpłacona na konto fundacji „BO W NAS JEST MOC”.

Dziękujemy również wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie akcji pomocy dla małego Oskarka. 

  akcja char Oskar     ak char Oskar

Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego- po raz dziewiąty!

W dniu 26.03.2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego po raz dziewiąty odbył się Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego  Pani Marzeny Dębniak dla szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 54 uczniów z 7 ostrowieckich szkół. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął broniący tytuł mistrza nasz uczeń Choina Michał z kl. IIIt4a.

W kategorii drużynowej zajęliśmy III miejsce w składzie: Choina Michał kl.IIIt4a, Zelga Bartłomiej kl.IIIt4a, Jęczmień Mateusz kl. It4a. Naszą szkołę reprezentowali również Jesionek Dawid kl.IIm/e, Wrzesień Kacper kl. Itm/f, Kubik Maksymilian kl. It4a, Niekurzak Fabian kl. It4, Maluha Filip kl. It4a oraz Piwnik Michał kl. It4a.

Gratulujemy !!!!! Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękują za tak liczny, rekordowy udział w turnieju organizatorki Dorota Żak i Edyta Skowron. Specjalne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia Szachowego „Hetman” za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów, a w szczególności panu Jarosławowi Choinie, który pełnił funkcję sędziego głównego.