„Dumni z bycia Polakami”

Z okazji uczczenia 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizujemy Szkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Dumni z bycia Polakami”.

Chętnych uczniów naszej szkoły prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu: pobierz

Własne prace należy przesłyłać do  7.11.2018r na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizatorzy

Lash Love - spotkanie kosmetyczne Mary Kay

20181003 143003 20181003 143935

W dniu 3 października rozpoczęła się realizacja II etapu innowacji pedagogicznej pod nazwą: "Kreowanie wizerunku do pokazów modowych i sesji zdjęciowych", prowadzonej przez panie: Beatę Lidwę, Katarzynę Przednowek i Monikę Włodarską. Uczennice uczestniczyły w spotkaniu kosmetycznym z dyrektor sprzedaży Mary Kay Magdaleną Gościńską. Podczas warsztatów dobierano kosmetyki pielęgnacyjne do potrzeb młodej skóry, wykonano profesjonalne konturowanie twarzy oraz zabieg upiększający "Aksamitne dłonie".

Pamiętamy o rocznicach!


 

 

 

 

 

 

Nie przechodzimy obojętnie wokół bolesnych kart historii naszego kraju. Jak co roku uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Kościele pw. NSJ przy ul. Sandomierskiej upamiętniając 79 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali: Sandra Czerwik, Klaudia Smorąk, Sebastian Jaguszewski. Opiekę nad młodzieżą sprawowała nauczycielka historii A. Rabczewska.

 

„Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości” 2018

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. finalistą konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości” 2018

Nasza szkoła już po raz drugi została doceniona w ogólnopolskim konkursie na najlepsze praktyki szkół zawodowych w zakresie zapewnienia jakości kształcenia i pracy szkoły, organizowanym przez Fundację Fundusz Współpracy, Ośrodek Rozwoju Edukacji
w Warszawie i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W III edycji Konkursu zostaliśmy uhonorowani Dyplomem Dobrej Praktyki w obszarze współpraca z otoczeniem szkoły za projekt „Klucz do kariery ucznia szkoły zawodowej”.

W ubiegłym roku nasza placówka zdobyła ten zaszczytny tytuł w kategorii zaspokajanie indywidualnych potrzeb uczniów za cykliczny projekt „Regionalny konkurs fryzjersko – kosmetyczny”.

Nowatorstwo programu „Klucz do kariery ucznia szkoły zawodowej” polegało na wprowadzeniu dualnego systemu kształcenia, odpowiadającego potrzebom gospodarki regionalnej. W związku z powyższym pomiędzy naszą szkołą oraz dwudziestoma ośmioma pracodawcami zawarte zostały porozumienia w sprawie realizacji dodatkowych praktyk zawodowych.

Udział w ogólnopolskim konkursie był doskonałą okazją do tego, aby pochwalić się nowatorskimi pomysłami nauczycieli, osiągnięciami uczniów oraz współpracą z pracodawcami i innymi partnerami szkoły.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

   W roku szkolnym 2018/2019 CKZiU uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, któremu patronuje Minister Oświaty.
   Celem tego programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
   W I semestrze roku szkolnego do biblioteki zostaną zakupione nowości wydawnicze, lektury, książki beletrystyczne, publikacje do nauki przedmiotów zawodowych, wydawnictwa naukowe.
   Mamy nadzieję, że dzięki lekturze nowo zakupionych książek młodzież częściej odwiedzi naszą bibliotekę, a także będzie miała okazję do rozmów o literaturze ze swoimi kolegami oraz rodzicami.