Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia "Nowe Horyzonty "

Podaje się do publicznej wiadomości, że na podstawie Uchwały nr 10/2018 Walnego Zebrania
Członków Stowarzyszenia "Nowe Horyzonty" - KRS: 0000369480 - z siedzibą
w Ostrowcu Św., ul. A. Mickiewicza 1 z dnia 7 czerwca 2018 r. o rozwiązaniu
Stowarzyszenia, wszczęta została likwidacja Stowarzyszenia "Nowe Horyzonty" z siedzibą
w Ostrowcu Św.
Adres do korespondencji: 27 - 400 Ostrowiec Św., ul. A. Mickiewicza 1.
Likwidatorami Stowarzyszenia zostały ustanowione: Małgorzata Bajerczak, Małgorzata
Cholewińska i Monika Włodarska.
Wzywa się do składania ewentualnych roszczeń w stosunku do Stowarzyszenia w terminie
do 7 września 2018 roku na powyżej podany adres Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie nie posiada zobowiązańp finansowych.

WAKACJE!!!!!

 

Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji, wspaniałych przygód, realizacji wakacyjnych planów i samych słonecznych dni!!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Wieczór piękna z MARY KAY

Wielki finał innowacji:
Kreowanie wizerunku do pokazów modowych i sesji zdjęciowych

W środę - 13 czerwca w Hotelu Red zorganizowano Wieczór piękna z Mary Kay. Zajęcia odbyły się w związku z wprowadzaną przez panie: Beatę Lidwę, Katarzynę Przednowek i Monikę Włodarską innowacją pedagogiczną dla uczniów klasy I fryzjer. Podczas spotkania gość specjalny - Dyrektor Sprzedaży Mary Kay Magdalena Gościńska przeprowadziła warsztaty kosmetyczne: Najnowsze trendy w makijażu, zabieg pielęgnacyjny: Satynowe dłonie oraz metamorfozę makijażową. Podczas Wieczoru piękna nie mogło zabraknąć pokazu mody, który zrealizowano dzięki współpracy ze Studiem Krawieckim MIRIAM. Profesjonalnym makijażem modelek zajęła się firma Mary Kay, natomiast niebanalne stylizacje włosów przygotował Mateusz Soboń - absolwent CKZiU prężnie rozwijający się zawodowo w jednym z kieleckich salonów fryzjerskich. Pokaz uwieńczyła sesja fotograficzna fashion przeprowadzona przez Arkadiusza Pękalskiego - założyciela wysokiej klasy agencji fotograficznej PSTRYK.info. Wieczór "osłodziła" Cukiernia "Słodki zakątek", przygotowując stół przepełniony pysznościami.

20180613 181042  20180613 182255

20180613 182130  20180613 181119

Program edukacyjny „Moje finanse”

Uczniowi brali udział w programie „Moje finanse”. Składa się on z sześciu modułów tematycznych: Świat finansów, Polubić banki, Moje inwestycje, Inwestycja w przyszłość, Bezpieczne finanse, Mój budżet. Treści programu są zgodne z podstawą programową przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości. Każdy z modułów wyposażony jest w komplet materiałów dydaktycznych umożliwiających nauczycielowi stosowanie nowatorskich metod pracy z uczniami. Poszczególne moduły zawierają propozycje zadań edukacyjnych o różnym poziomie trudności, a koncepcja programu daje nauczycielowi możliwość wdrożenia ich w szkole w różnorodny sposób. Stosowana w danej szkole forma realizacji programu jest uwarunkowana środowiskowo. Ostatecznego wyboru ćwiczeń do realizacji z uczniami dokonuje nauczyciel, mając na względzie ich potrzeby i zainteresowania oraz możliwości czasowe. 

Program edukacyjny Moje finanse wykorzystuje nowatorskie metody pracy z uczniami, które mają na celu rozbudzić w nich aktywność poznawczą, wyposażyć w praktyczną wiedzę i kluczowe umiejętności z zakresu edukacji finansowej.
W roku szkolnym 2017/2018 program był realizowany w klasach: II T4m/f, IT4a.
Realizujący program Mirosław Cichoński.
Program jest realizowany w ramach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości., więcej na stronie https://junior.org.pl/

Hairdressers vs Mechanics- ostatnia część konkursu

W dniu 11.06. 2018r., zakończyła się ostatnia część Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego. Konkurs był skierowany do uczniów klas III zawodowych i obejmował wiedzę z zakresu języka angielskiego zawodowego dla: elektromechaników- kl.III el, dla mechaników pojazdów samochodowych- kl.III mps oraz fryzjerek –kl.III fr. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa, słuchania, czytania ze zrozumieniem ale również wiedzą w zakresie uczonego zawodu.
Wyniki Konkursu –I miejsce
Elektromechanicy- Mateusz Klepacz , Ernest Puchała

Fryzjerki-Natalia Wójtowicz, Katarzyna Maziarz
Mechanicy pojazdów samochodowych- Kajda Kacper, Bartosz Kochański