Walentynki w CKZiU
Hej kolęda, kolęda....
Nasi Finaliści III-go Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej
SAMOCHODÓWKA pomaganie ma we krwi!!
Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości
Diagności z CKZiU w Ostrowcu Św. Mistrzami Polski Diagnostów. GRATULACJE!!!!!
Michał Choina - I miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Szachowym
SAMOCHODOWY TURNIEJ SZKÓŁ ŚREDNICH -I miejsce!!!

„Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”

 epapirosy

W dniach 12 i 17 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Sanepidu Panią Iloną Kaniewską pt.: „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Udział wzięła młodzież z sześciu klas.
Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów szkodliwie działa na zdrowie człowieka, a szczególnie młodego. Gdy pali nastolatek, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze. Im dłużej trwa nałóg i im wcześniej się zacznie, tym bardziej organizm jest wystawiany na działanie szkodliwych substancji. 
Bardzo często zdarza się, że dzieci, mimo, że same nie palą, cierpią z powodu szkodliwego działania dymu tytoniowego. Bierne palenie również może mieć tragiczne skutki.
Uczniowie zapoznali się również z najnowszymi amerykańskimi badaniami na temat szkodliwości elektronicznego inhalatora nikotyny (e-papierosów) i jego wpływu na choroby płuc.
Nigdy nie jest za późno, żeby dokonać zmian w swoim życiu i zacząć od aktywności fizycznej, jako jednej z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. 

 

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.