Praktyki w Mediolanie dobiegły końca...
SZKOLNE JASEŁKA - BOŻE NARODZENIE 2018
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej 14-12-2018
"DUMNI Z BYCIA POLAKAMI"- I miejsce w konkursie fotograficznym
AKADEMIA Z OKAZJI 100 -lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
konkurs halloween
NARODOWE CZYTANIE 2018 "PRZEDWIOŚNIE"

Pokazy fryzjerskie naszego absolwenta

  

Dnia 18.04.2018 wasztaty szkolne w CKZiU odwiedził absolwent naszej szkoły Mateusz Soboń, fryzjer na stałe mieszkający w Kielcach. Mateusz po ukończeniu naszej szkoły ( praktyki odbywał w szkolnych warsztatach ) w 2012 roku zatrudnił się w salonie ,, Galaxy '' w Ostrowcu. W krótkim czasie podjął decyzję o zmianie pracy i wyjechał do Kielc. Zatrudnienie znalazł w salonie ,, SHE - HE '' w Kielcach gdzie pracuje do dziś. Trzy lata temu w warsztatach szkolnych dał pokaz swoich umiejętności układając fryzury okazjonalne i przeprowadzając zabiegi koloryzacji. Modelkami były uczennice naszej szkoły. W środę zaprezentował ,, strzyżenie balejażowe '' ciekawie opowiadając o technicznej stronie tego cięcia. Opowiadał także o pracy zawodowej, nowościach w branży fryzjerskiej i trendach modowych w tym sezonie. Obserwatorkami były uczennice klas fryzjerskich, które chętnie zadawały pytania. W tym roku Mateusz postanowił wziąć udział w prestiżowym, cyklicznym konkursie fryzjerskim jakim jest COLOR ZOOM - 2018 . Organizatorem tej branżowej imprezy jest firma Goldwell. Zawodnik ma zaprezentować własną interpretację trendów.


W tym roku tematem przewodnim są MINERAŁY. Stylizacja - projekt ubioru, makijaż, koloryzacja włosów, strzyżenie i uczesanie należy do zadań zawodnika. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się Warszawie, drugi za granicą. Wcześniejsze miejsca gdzie przeprowadzano konkursy to ; Hong- Kong, Barcelona, Rzym. W tym roku najprawdopodobniej będzie to miasto w Kanadzie lub w którymś z państw znajdujących się w Azji. Mateusz przyjechał do naszej szkoły poszukując modelki na, której chciałby zaprezentować konkursową fryzurę. Niestety wizja radykalnego strzyżenia i zmiany koloru zniechęcały potencjalne kandydatki. Mateusz opowiedział szczegółowo na czym polegałyby przegotowania do konkursu ( pięć dni w Warszawie ). Praca z wizażystką, krawcową, specjalistami z dziedziny modelingu. Nawet darmowy wyjazd zagraniczny i szansa zwiedzania innego kraju nie zdołały przekona żadnej z dziewcząt. Mateusz liczy, że może któraś po zastanowieniu zgłosi się do niego na facebooku.
Impreza jest międzynarodowa. Wizja tegorocznej kolekcji ,, Mineral Color '' łączy się z oryginalnością. Surowość spotyka się z wyrafinowaniem. Masywna forma z przeźroczystością . Kolory ton w ton grają z ostrymi odcieniami. Minimalistyczne kształty przeplatają się z ostrym krawędziami. Lekkie, tworzone ręcznie kształty ożywiają przyszłą awangardową stylistykę. Hasło - ,,Połącz technologię z kreatywnością i wróć do tego co pierwotne''. Ten konkurs to najbliższe plany Mateusza oraz marzenie, które mamy nadzieję się spełni. Jesteśmy dumni z naszego byłego ucznia.

ŻYCZYMY POWODZENIA I TRZYMAMY KCIUKI !!! :D

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.