SZKOLNE JASEŁKA - BOŻE NARODZENIE 2018
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej 14-12-2018
"DUMNI Z BYCIA POLAKAMI"- I miejsce w konkursie fotograficznym
AKADEMIA Z OKAZJI 100 -lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
konkurs halloween
NARODOWE CZYTANIE 2018 "PRZEDWIOŚNIE"

Laureaci I Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej


26 marca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Jest takie miejsce, jest taki kraj…” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego pan Zbigniew Dudy.
Należy podkreślić, że była to pierwsza, ale niezwykle ważna dla szkoły edycja tego wydarzenia, ponieważ odbyła się w roku szczególnym, Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs został przeprowadzony w ramach Tygodnia Kultury Języka Ojczystego.
Podczas występów swój talent recytatorski i wokalny zaprezentowali uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i klas drugich oraz trzecich gimnazjum z terenu Ostrowca i ościennych gmin.

Jury - p. Małgorzata Szurek, p. Anna Frejlich i p. Katarzyna Przednowek - miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
Indywidualnie laureatami I Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w kategorii śpiew zostały: Gabriela Papaj, uczennica PG Nr 1 w Ostrowcu Św. - I miejsce, opiekun p. Irmina Rycąbel,

Krystyna Klepacz, uczennica PG w Szewnie - II miejsce, opiekun p. Aleksandra Kowalska,

Patrycja Dziwanowska i Julia Miernikiewicz,uczennice PG w Ćmielowie - III miejsce , opiekun p. Aneta Szczygieł. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gołdyn, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun p. Alina Bernat. 

W kategorii recytacja I miejsce zajęła Patrycja Bis, uczennica PSP w Waśniowie - opiekun p. Maria Kurek,

II miejsce – Klaudia Gołasa, uczennica PSP w Chmielowie, opiekun p. Małgorzata Klepacz,

III miejsce – Oliwia Piątek, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun p. Maria Kurek.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Jędyka, uczennica ZSP w Szewnie, opiekun p. Renata Kwiatkowska.
Zespołowo Puchary Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. jury przyznało za miejsce I Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie, za miejsce II Publicznemu Gimnazjum w Ćmielowie i za miejsce III Publicznemu Gimnazjum w Szewnie.
Organizatorzy – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli Samochodówka – serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają za rok klasy na II Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Jest takie miejsce, jest taki kraj…”.

 

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.