Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego
Nasi uczniowie w XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Warszawa 2019 r.
Staże w Mediolanie dobiegły końca...
SZKOLNE JASEŁKA - BOŻE NARODZENIE 2018
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej 14-12-2018
"DUMNI Z BYCIA POLAKAMI"- I miejsce w konkursie fotograficznym
AKADEMIA Z OKAZJI 100 -lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Mistrz Ortografii Zasadniczej Szkoły Zawodowej


W czwartek 15 marca 2018 r. w świetlicy Centrum Kształcenia Zawodowego w Ostrowcu Św. odbył się Konkurs Ortograficzny o „Tytuł Mistrza Ortografii Zasadniczej Szkoły Zawodowej 2018 r.” Po raz kolejny uczniowie pisali dyktando w związku z obchodami w województwie świętokrzyskim Tygodnia Kultury Języka Polskiego, w tym roku XXVI. Tradycyjnie wydarzeniu w naszej szkole towarzyszyły słowa Władysława Syrokomli „Jakie rozkosze, jakie rozkosze!/Umieć wypisać słowo po słowie,/ Co marzę w myślach, co w sercu noszę,/Karta zrozumie, pióro wypowie”.


Do udziału w finale III Edycji Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez p. Annę Mazurkiewicz wyłoniono uczniów zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły branżowej I stopnia, którzy zakwalifikowali się w wyniku wcześniej przeprowadzonego dyktanda w klasach ZSZ. Do dyktanda finałowego w bieżącym roku przystąpiło ogółem 17 uczennic ze szkoły zawodowej klas I i II oraz szkoły branżowej I stopnia:
-klasa III zawodowa: Patrycja Czekaj, Natalia Jaworska,
-klasa II zawodowa: Weronika Masternak, Magdalena Danielska, Oliwia Kolasa, Paulina Serafin, Małgorzata Adamska, Natalia Zielińska, Marlena Jeżewska, Karolina Kaczmarska, Aleksandra Tomczyk,
- klasa I szkoły branżowej: Julia Wintmiller, Aleksandra Zielińska, Magdalena Guska, Kinga Wolska, Julia Kowalczyk, Monka Fiejtek.
Uczestniczki przywitał dyrektor szkoły Pan Marcin Sitarz, który pogratulował wszystkim dotarcia do finału oraz życzył dalszych sukcesów i zdobycia Tytułu Mistrza dla najlepszej uczennicy. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Anna Frejlich.
W tekście przyjaznym, bo pt. „ Kochajmy wróbelki” , gdzie „szarobrązowe wróble” …… „Rokrocznie przetrzebiają tę populację również sójki, krogulce”….. „drapieżne koty”…..mimo, że „hałasują” , podkradają…..niesprzątnięte ziarno” to „bez wróbli byłoby smutno”….. miejscami pojawiały się pułapki ortograficzne, z którymi zmagały się finalistki. Najlepszą z rywalizujących uczennic okazała się uczennica klasy III fryzjer.
TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII 2018 Zasadniczej Szkoły Zawodowej uzyskała Patrycja Czekaj, uczennica klasy III fryzjer, która otrzymała z rąk dyrektora szkoły dyplom i przyjęła gratulacje.

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.