Walentynki w CKZiU
Hej kolęda, kolęda....
Nasi Finaliści III-go Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej
SAMOCHODÓWKA pomaganie ma we krwi!!
Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości
Diagności z CKZiU w Ostrowcu Św. Mistrzami Polski Diagnostów. GRATULACJE!!!!!
Michał Choina - I miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Szachowym
SAMOCHODOWY TURNIEJ SZKÓŁ ŚREDNICH -I miejsce!!!

Tydzień profilaktyki zdrowotnej 17-21.02.2020

To działania skierowane w stronę młodzieży CKZiU mające na celu uwrażliwienie uczniów odnośnie potrzeby dbania i pielęgnowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Cykl wykładów, pogadanek i ćwiczeń został ułożony przez koordynatorki działań p. Magdalenę Rafalską i p. Annę Gęburętak aby uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wiedzy, informacji oraz porad wykwalifikowanych terapeutów i psychologów. Podczas trwania tygodnia profilaktyki młodzież nabędzie umiejętności udzielania PierwszejPomocy oraz włączy się w rejestrację do ogólnopolskiej akcji DKMS - ,,Zostań Dawcą Szpiku" dzięki czemu da możliwość uratowania życia osobom chorującym na nowotwór krwi (białaczkę).

HARMONOGRAM:

17.02 PONIEDZIAŁEK - Warsztaty z Pierwszej Pomocy - Beata Barska- Jagiełło Polski Czerwony Krzyż,

- Natura i zdrowie - Agata Cieślik CKUiZ Ostrowiec Św.

18.02 WTOREK - Substancje smoliste, E- papierosy: Fakty i mity! Psycholog Dominika Drach - Kouni. Gabinet i Pracownia Psychologiczna Magdalena Majewska.

19.02 ŚRODA- Potęga Umysłu Czyli Zdrowe Myśli = Zdrowe Ciało. Psychopedagog Iwona Strzałkowska- Nowak. Gabinet Terapii Puzzel.

20.02 CZWARTEK - Zjawisko Przemocy W Kontekście Uzależnień. Terapeuta uzależnień Katarzyna Sobczyk. Agencja Rozwoju Lokalnego.

21.02 PIĄTEK - DKMS Rejestr Dawców Szpiku Kostnego. Jestem Świadomym Dawcą Szpiku! pedagog, socjoterapeuta Anna Gębura CKZiU w Ostrowcu Św.

 

 

 

 

 

 

,, Hej kolęda, kolęda."

  

Kolędowanie, to jedna z najpiękniejszych tradycji okresu Świąt Bożego Narodzenia. Rodziny spotykają się, zapominają o problemach dnia codziennego i wspólnie śpiewają tradycyjne polskie kolędy. Również i uczniowie CKZiU w Ostrowcu Sw. w dn.19.12 2019r stworzyli jedną wielką rodzinę. Kolędy śpiewane były w formie karaoke. Zgłosiło się 8 zespołów z różnych klas.
Zwyciężył duet Natalia Biernat kl. IITm/f i Maksymilian Kubik kl. IIt4a. Wszystkie zespoły śpiewały bardzo ładnie wprowadzając w świąteczny nastrój, a publiczność świetnie się bawiła. Kolędy śpiewane były również w języku angielskim.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały R. Gałęzia i M. Majewska, świąteczne dekoracje wykonały B.Lidwa i K.Przednowek.

 

„Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”

 epapirosy

W dniach 12 i 17 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Sanepidu Panią Iloną Kaniewską pt.: „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Udział wzięła młodzież z sześciu klas.
Obecnie nie ma już wątpliwości, że palenie papierosów szkodliwie działa na zdrowie człowieka, a szczególnie młodego. Gdy pali nastolatek, konsekwencje uzależnienia od nikotyny są jeszcze gorsze. Im dłużej trwa nałóg i im wcześniej się zacznie, tym bardziej organizm jest wystawiany na działanie szkodliwych substancji. 
Bardzo często zdarza się, że dzieci, mimo, że same nie palą, cierpią z powodu szkodliwego działania dymu tytoniowego. Bierne palenie również może mieć tragiczne skutki.
Uczniowie zapoznali się również z najnowszymi amerykańskimi badaniami na temat szkodliwości elektronicznego inhalatora nikotyny (e-papierosów) i jego wpływu na choroby płuc.
Nigdy nie jest za późno, żeby dokonać zmian w swoim życiu i zacząć od aktywności fizycznej, jako jednej z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. 

 

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.