Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości
Diagności z CKZiU w Ostrowcu Św. Mistrzami Polski Diagnostów. GRATULACJE!!!!!
PAMIĘTAMY- Kwatery Wojenne z okresu I i II Wojny Światowej
Michał Choina - I miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Szachowym
SAMOCHODOWY TURNIEJ SZKÓŁ ŚREDNICH -I miejsce!!!
PAMIĘTAMY- 77 rocznica egzekucji na ostrowieckim Rynku
27 września UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

„WYLOSUJ ANIOŁA”

76642401 1294279790752660 5072287910502334464 n  74835072 1566404533484119 369779787784257536 n

Akcja pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA” ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów leczonych na oddziale Hematologii, Onkologi i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
KARTKI NALEŻY SKŁADAĆ DO 6 GRUDNIA 2019 ROKU
DO SZKOLNEGO KOORDYNATORA AKCJI.
Kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową. Warto zastanowić się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznaczyć to na kopercie. Napisz kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Możesz dodać informacje o sobie oraz kontakt (być może dziecko zechce się później skontaktować z Tobą). Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci.
Można też zakupić drobny upominek dla wybranego dziecka. Na stronie akcji, na Facebooku, zamieszczane są informacje o marzeniach „Dzielnych Wojowników”, wraz z krótkim opisem dziecka.

Koordynator akcji – nauczyciel zajęć rewalidacyjnych Anna Gębura

Akcja krwiodawstwa

krewZachęcamy pełnoletnich uczniów, rodziców oraz pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 06.12.2019r. w naszej szkole. Osoby zainteresowane akcją prosimy, by zgłaszały się do p. M. Rafalskiej.

Świętujemy Narodowe Święto Niepodległości

  

8 listopada 2019 nasza szkoła stanęła do Hymnu. Punktualnie o 11:11.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu dokumentalnego o odrodzeniu Polski w 1918 roku. Jednak zasadniczą częścią naszego spotkania było wspólne śpiewanie pieśni legionowych.

Do rywalizacji w patriotycznym karaoke stanęło 40 uczniów. Zwyciężyła drużyna uczniów z klas: II t4m/f i II t4a: Natalia Biernat, Maksymilian Kubik, Fabian Niekurzak, Jakub Mikos. Gratulujemy zwycięstwa!

Opiekę nad młodzieżą sprawowały Magdalena Rafalska i Anna Rabczewska.

O cyberświecie i cyberzagrożeniach w CKZiU

 cyb  byb3

W październiku i listopadzie br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznegow Ostrowcu Św. odbyły się lekcje wychowawcze, spotkania z przedstawicielami Policji i serwisu allegro.pl mające na celu upowszechnienie wśród młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka.

6 listopada w ramach dziewiątej edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019” skierowanej do uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego oraz ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczne zakupy w sieci” ponad 160 uczniów z klas drugich i trzecich technikum i szkoły branżowej I stopnia wysłuchało prelekcji asp. szt. Pawła Sieczkowskiego z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach oraz przedstawiciela firmy Allegro Filipa Przygodzkiego na temat bezpiecznych zakupów w sieci. Młodzież została zapoznana z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji za pośrednictwem Internetu oraz  metodami weryfikacji kontrahentów. Ważnym elementem spotkania było także budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości.

Czytaj więcej...

Patronat naukowy
Uniwersytetu
Technologiczno-Humanistycznego
w Radomiu

SWF file not found. Please check the path.